Keklikoğlu Plastik logosu, genel görünümü itibariyle kendi hatlarını korumuş olsa da firma kurulduğu tarihten itibaren birkaç kez değişime uğramıştır. 1900’ lü yıllarda firmanın ilk logosu temsili bir başlangıç için Mustafa Keklikoğlu beyefendinin soyadının baş harfi ile yolculuğuna başlamıştır.

1990 yılında tasarım tescil belgesi alan Keklikoğlu Plastik firması, Türkiye’de oyuncak top imalatında tek üretici firma olmasının yanı sıra, biblo, heykel vs. imalatı ile de ülkemizdeki köklü market zincirlerinde varlık göstermiştir.

Bugünkü logonun hatları 1990 yılında belirlenerek siyah çark simgesi Keklikoğlu yazısı ile buluşmuştur. Çarkın her bir dişlisi farklı bir anlam taşımaktadır.  Bu logoda yer alan çarkın 8 dişlisi üretim, tecrübe, güç, istikrar, memnuniyet, azim, kalite ve kararlılığı temsil etmektedir.

2000 yılına gelindiğinde ise, yapılan AR-GE çalışmaları sonucu ilk anatomi maketlerinin üretilmeye başlamasıyla logo daha modern bir görünüme kavuşarak beyaz zemin üzerine çark simgesiyle birlikte kullanılmaya başlamıştır. 2010 yılında Keklikoğlu logosu daha güçlü ve enerjik bir renk olan kırmızı renk ile kendi kimliğine bürünmüştür. 2018 yılında ürün çeşitliliğinin artması ve yükselen marka değeriyle birlikte firma logosu, keskin hatları ve gölgesiz bir kullanımı ile her ortamda ve baskıda daha iyi bir görünüme kavuşarak bugünkü haline ulaşmıştır.

Keklikoğlu Kurumsal Kimlik Dökümanı (PNG)

Keklikoğlu Kurumsal Kimlik Dökümanı (JPEG)

Keklikoğlu Kurumsal Kimlik Dökümanı (PDF)

Keklikoğlu Kurumsal Kimlik Dökümanı (AI)