Keklikoğlu Plastik Kayseri’de dededen toruna geçen ticaret ve ahlak anlayışı ile 100 yılı aşkın süredir toptancılık sektöründe faaliyet göstermiş; 1991 yılında ise imalat sektöründe hizmet vermeye başlamıştır. Firmamız adına kayıtlı tasarım tescil belgesi ile Türkiye’deki tek üretici firma olarak oyuncak top imalatı, biblo ve heykel ile birlikte masalı veya süs olarak kullanılan havuzlar bakır görünümlü plastik pano, çerçeve ve hediyelik eşya imalatı ile Ülkemizdeki bütün zincir marketlerle çalışmıştır.

Keklikoğlu Plastik firması, 2000 yılında anatomi maketlerinin imalat araştırmalarına başlamış, ilk zamanlarda birkaç demo anatomi model imalatı yapmış sonrasında ise anatomist öğretim üyesi hocalarımızın yönlendirmeleri ve tavsiyeleri doğrultusunda imalat çalışmalarını hızlandırmıştır. Firmamız; yine öğretim üyesi hocalarımızın talep ve yönlendirmeleri doğrultusunda eğitim-öğretimde eksikliği hissedilen Simülasyon modellerini de 2010 yılından itibaren yurt dışından ithal ederek satışlarına başlamış, 2014 yılından sonra ise yerli üretime geçerek simülasyon eğitim modellerinin de imalatına başlamıştır.

Keklikoğlu Plastik firması, ISO 9001:2015 Kalite standartları ve CE belgesi ile son derece kalite ve detaya sahip olan 300’den fazla anatomi modeline ve 200’den fazla simülasyon modeline ulaşmıştır, Ar–Ge çalışmalarımızın sonucu her gün üretim kalitemizi, ürün çeşitliliğimizi artırarak imalat çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Ar-ge çalışmalarımızdaki temel hedefimiz; ülkemizdeki eğitim kalitesini artırmak Dünya’da çok az sayıda firmanın imal ettiği anatomi ve simülasyon modellerinin imalatını ülkemizde yaparak dövizlerimizin yurt içinde kalmasını sağlamaya çalışmaktır.

Firmamız son yıllarda simülasyon ve anatomi modellerine artan talep doğrultusunda mevcut üretim tesislerinin yetersiz kalması sebebi ile Organize Sanayi Bölgesinde 7500 m² alana sahip yeni fabrikasına taşınmıştır. Bu yeni yerleşim yerinde Ar&Ge çalışmalarına devam edip ürün çeşitliliğini ve kalitesini artırıp, eğitim ve sağlık alanlarındaki hitap ettiği kesimleri genişletmeyi planlayarak yurt içi ve yurt dışı satışlarına devam etmektedir.