YARIM VÜCUT YETİŞKİN CPR EĞİTİM MANKENİ (SESLİ VE IŞIKLI UYARI)

Ürün Kodu : ET/66E

Yarım boy yetişkin CPR eğitim mankeni temel yaşam desteği eğitimleri için geliştirilmiştir. Manken anatomik yapıya uygun olacak şekilde özel plastikten üretilmiştir. Elastik göğüs, boyun ve yüz derisine sahiptir. Kalp masajında doğru pozisyon için referans kabul edilen göğüs uçları, ksifoid çıkıntı, köprücük kemiği ve genel göğüs kaburga yapısı deri üzerinde belirgindir. Uygulamaların birçok kez tekrarlanabilmesine olanak sağlayacak şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir.

0,00
KDV Dahil
inTheStock
  • Özel Plastik Özel Plastik

Boyutlar:

Boy: 73 cm En: 34 cm Yükseklik: 23 Ağırlık: 7,75 kg 

Özellikleri:

  1. Pupilla gözlemleme yapılabilir; biri normal ve diğeri midriyazis durumdadır.
  2. Baş boyun pozisyonu verilip, havayolu açma işlemi uygulanabilir.
  3. Mankende karotis nabız kontrolü manuel olarak yapılabilir.
  4. Ağız ve burun yoluyla suni solunum uygulanabilir. Gerçekçi göğüs yükselmesi izlenebilir.Ağız yapısı resüsitatör kullanıma uygundur.
  5. Eğitim esnasından hijyeni sağlamak amacıyla mankende verilen havanın geri gelmesini engelleyen valf sistemi bulunmaktadır.
  6. Manken kalp masajına karşı gerçekçi bir şekilde direnç gösterecek göğüs yapısına sahiptir ve gerçekçi değerlerde kalp masajı yapılabilmektedir. Mankenin söz konusu direnci sağlayabilmesi için göğüs kafesinin altında çelik yay sistemi kullanılmıştır. Çelik yay sistemiyle çoklu kullanıma bağlı oluşabilecek göğüs kısmında çökmenin önüne geçilir.
  7. Kalp masajı yapılırken yeterli ve aşırı yapılan uygulamalar ile doğru el pozisyonu manken üzerinde bulunan ışıklı ve sesli uyarı sisteminden takip edilebilir.
  8. Yüz derisi, boyun derisi ve akciğer hava torbaları kolaylıkla değiştirilebilir.
  9. Mankenin sesli ve ışıklı bildirim sistemi pil ile çalışmaktadır.
Karşılaştırma Listesine Eklendi
Karşılaştırma Listesinden Çıkarıldı