YETİŞKİN CPR VE OBSTRÜKSİYON EĞİTİM MANKENİ (KONTROL CİHAZI)

Ürün Kodu : ET/73A

Yarım boy havayolu tıkanıklığı ve CPR eğitim mankeni temel yaşam desteği eğitimleri için geliştirilmiştir. Manken yetişkin anatomik yapısına uygun olacak şekilde özel plastikten üretilmiştir. Elastik göğüs ve boyun derisine sahiptir. Kalp masajında doğru pozisyon için referans kabul edilen göğüs uçları, ksifoid çıkıntı, köprücük kemiği ve genel göğüs kaburga yapısı deri üzerinde belirgindir. Uygulamaların birçok kez tekrarlanabilmesine olanak sağlayacak şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir. Manken, yapılan CPR uygulamalarının takip edilebileceği CPR kontrol cihazına sahiptir.

0,00
KDV Dahil
inTheStock
 • Özel Plastik Özel Plastik

 Boyutlar:

Boy: 69 cm En: 42 cm Yükseklik: 21 cm Ağırlık: 7,62 kg

 Özellikler:

 1. Karotis nabız hissedilebilir.
 2. Havayolu yabancı madde tıkanıklığı ve Heimlich manevrası yapılabilir.
 3. Yardımcı aparatla spontane solunum yaptırılabilir.
 4. Baş boyun pozisyonu verilip, havayolu açma işlemi uygulanabilir.
 5. Ağızdan suni solunum uygulanabilir. Gerçekçi göğüs yükselmesi izlenebilir. Ağız yapısı resüsitatör kullanıma uygundur.
 6. Eğitim esnasından hijyeni sağlamak amacıyla mankende verilen havanın geri gelmesini engelleyen valf sistemi bulunmaktadır.
 7. Suni solunum yapılırken, doğru uygulamada CPR kontrol cihazı üzerinde bulunan ışıklı sistem aktif olur.
 8. Manken kalp masajına karşı gerçekçi bir şekilde direnç gösterecek göğüs yapısına sahiptir ve gerçekçi değerlerde kalp masajı yapılabilmektedir. Mankenin söz konusu direnci sağlayabilmesi için göğüs kafesinin altında çelik yay sistemi kullanılmıştır. Çelik yay sistemiyle çoklu kullanıma bağlı oluşabilecek göğüs kısmında çökmenin önüne geçilir.
 9. Kalp masajı yapılırken, doğru el pozisyonu ve yeterli bası oranında CPR kontrol cihazı üzerinde bulunan ışıklı sistem aktif olur.
 10. Ağız ve burun yapısı kolaylıkla değiştirilebilir.
 11. CPR kontrol cihazı pil ile çalışır.
Karşılaştırma Listesine Eklendi
Karşılaştırma Listesinden Çıkarıldı