YETİŞKİN CPR ve OBSTRÜKSİYON EĞİTİM MANKENİ

Ürün Kodu : ET/73B

Yarım boy havayolu tıkanıklığı ve CPR eğitim mankeni temel yaşam desteği eğitimleri için geliştirilmiştir. Manken yetişkin anatomik yapısına uygun olacak şekilde özel plastikten üretilmiştir. Elastik göğüs ve boyun derisine sahiptir. Kalp masajında doğru pozisyon için referans kabul edilen göğüs uçları, ksifoid çıkıntı, köprücük kemiği ve genel göğüs kaburga yapısı deri üzerinde belirgindir. Uygulamaların birçok kez tekrarlanabilmesine olanak sağlayacak şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir.

0,00
KDV Dahil
inTheStock
  • Özel Plastik Özel Plastik

Boyutlar:

Boy: 68 cm En: 40 cm Yükseklik: 22 cm Ağırlık: 5,5 kg 

Özellikler:

  1. Karotis nabız hissedilebilir.
  2. Havayolu yabancı madde tıkanıklığı ve Heimlich manevrası yapılabilir.
  3. Baş boyun pozisyonu verilip, havayolu açma işlemi uygulanabilir.
  4. Ağızdan suni solunum uygulanabilir. Gerçekçi göğüs yükselmesi izlenebilir. Ağız yapısı resüsitatör kullanıma uygundur.
  5. Eğitim esnasından hijyeni sağlamak amacıyla mankende verilen havanın geri gelmesini engelleyen valf sistemi bulunmaktadır.
  6. Manken kalp masajına karşı gerçekçi bir şekilde direnç gösterecek göğüs yapısına sahiptir ve gerçekçi değerlerde kalp masajı yapılabilmektedir. Mankenin söz konusu direnci sağlayabilmesi için göğüs kafesinin altında çelik yay sistemi kullanılmıştır. Çelik yay sistemiyle çoklu kullanıma bağlı oluşabilecek göğüs kısmında çökmenin önüne geçilir.
  7. Ağız ve burun yapısı kolaylıkla değiştirilebilir.
Karşılaştırma Listesine Eklendi
Karşılaştırma Listesinden Çıkarıldı