YENİDOĞAN CPR VE HEMŞİRELİK BAKIM MANKENİ

Ürün Kodu : ET/56D

Yenidoğan CPR ve hemşirelik bakım eğitim mankeni bir yenidoğan bebeğin anatomik yapısına uygun olarak özel plastikten üretilmiştir. Derisi yumuşak ve elastiktir. Uygulamaların birçok kez tekrarlanabilmesine olanak sağlayacak şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir.

0,00
KDV Dahil
inTheStock
 • Özel Plastik Özel Plastik

Boyutlar:

Boy: 52 cm En: 23 cm Yükseklik: 15 cm Ağırlık: 2,41 kg

Özellikler:

 1. Pupil gözlemleme yapılabilir. Biri normalken diğeri midriyazis durumundadır.
 2. Yenidoğan nabız simülasyon eğitimi verilebilir; sağ radyal arter, sağ brakiyal arter, sağ femoral arter, sol ayak dorsal pedis arter ve umbilikal arter mevcuttur.
 3. Havayolu yönetimi: Ağız boşluğu, dil, glotis, trakea, larinks, farinks, özofagus gibi yapıları gerçekçi bir şekilde simüle eder. Oral ve nazal trakeal entübasyon, balgam emme ve oksijen inhalasyonu eğitimleri verilebilir. Baş boyun pozisyonu verilmesi mümkündür.
 4. CPR operasyon eğitimi: Manken birden çok ventilasyon modunu destekler. Elektronik kontrol cihazı aracılığıyla yapılan suni solunum hacmi ve kalp kompresyon bası derinliği renkli ışıklar aracılığıyla takip edilebilir. Eğitim ve değerlendirme modu mevcuttur. CPR kontrol cihazı şarj edilebilir.
 5. Ağız ve burundan besleme tüpü yerleştirilebilir (CPR fonksiyonlarına zarar verilmemesi için sıvı uygulama yapılamaz)
 6. Gastrolavaj: gastrik tüp yerleştirilebilir. (CPR fonksiyonlarına zarar verilmemesi için sıvı uygulama yapılamaz)
 7. Venöz ponksiyonu, enjeksiyon, transfüzyon ve kan alma eğitimleri yapılabilir. Skalp venleri, sağ kol sefalik ven, sağ femoral ven, sol büyük safenöz ven ve umbilikal ven vb kullanılabilir.
 8. Umbilikal ven yoluyla entübasyon ve transfüzyon, göbek kordonu ligasyonu ve bakımı yapılabilir.
 9. Kemik içi ponksiyonu: Sağ bacakta tibia kemik modülü mevcut olup ponksiyon yapılabilir. İntraosseöz girişim eğitimine simüle kan uygulaması ile gerçeklik kazandırılabilir.
 10. Emzirme, banyo, alt değiştirme, simüle ateş ölçümü gibi yenidoğan temel bakım eğitimlerinin yanı sıra ağız bakımı, kulak, göz damla uygulama, soğuk ve sıcak terapi ve bandajlama gibi birçok hemşirelik eğitimi yapılabilir.
 11. Mankenin omuz ve kalça eklemleri hareketlidir.
 12. Göğüs organları; kalp, akciğer, mide, karaciğer yapıları mevcuttur.
Karşılaştırma Listesine Eklendi
Karşılaştırma Listesinden Çıkarıldı