YAŞLI YARIM BOY CPR VE ENTÜBASYON EĞİTİM MANKENİ (SESLİ UYARILI)

Ürün Kodu : ET/89

Yarım boy CPR ve entübasyon eğitim mankeni temel yaşam desteği eğitimleri için geliştirilmiştir. Manken yaşlı anatomik yapısına uygun olacak şekilde özel plastikten üretilmiştir. Elastik göğüs ve boyun derisine sahiptir. Kalp masajında doğru pozisyon için referans kabul edilen göğüs uçları, ksifoid çıkıntı, köprücük kemiği ve genel göğüs kaburga yapısı deri üzerinde belirgindir. Uygulamaların birçok kez tekrarlanabilmesine olanak sağlayacak şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir.

0,00
KDV Dahil
inTheStock
 • Özel Plastik Özel Plastik

Boyutlar:

Boy: 68 cm En: 41 cm Yükseklik: 22 cm Ağırlık: 8 kg

Özellikleri:

 1. Karotis nabız hissedilebilir.
 2. Çene kilitleme simülasyonu yapılabilir.
 3. Yardımcı aparatla spontane solunum yaptırılabilir.
 4. Havayolu yönetimi: Ağız boşluğu, dil, diş, glottis, trakea, larinks, farinks, özofagus gibi yapıları gerçekçi bir şekilde simüle edilmiştir.
 5. Endotrakeal entübasyon eğitimi uygulanabilir. Kateter trakeaya girerse akciğerler şişer ve belirgin bir şekilde göğüs yükselmesi görülebilir.
 6. Trakeostomi bakımı yapılabilir.
 7. Baş boyun pozisyonu verilip, havayolu açma işlemi uygulanabilir.
 8. Ağızdan suni solunum uygulanabilir. Gerçekçi göğüs yükselmesi izlenebilir. Ağız yapısı resüsitatör kullanıma uygundur.
 9. Eğitim esnasından hijyeni sağlamak amacıyla mankende verilen havanın geri gelmesini engelleyen valf sistemi bulunmaktadır.
 10. Manken kalp masajına karşı gerçekçi bir şekilde direnç gösterecek göğüs yapısına sahiptir ve gerçekçi değerlerde kalp masajı yapılabilmektedir. Mankenin söz konusu direnci sağlayabilmesi için göğüs kafesinin altında çelik yay sistemi kullanılmıştır. Çelik yay sistemiyle çoklu kullanıma bağlı oluşabilecek göğüs kısmında çökmenin önüne geçilir.
 11. Kalp masajı yapılırken, doğru el pozisyonu ve yeterli bası oranında manken üzerindeki sesli uyarı sistemi aktif olur.
 12. Ses uyarı sistemi pil ile çalışır.
Karşılaştırma Listesine Eklendi
Karşılaştırma Listesinden Çıkarıldı