ACLS BEŞ YAŞ ÇOCUK EĞİTİM MANKENİ (TANSİYONSUZ)

Ürün Kodu : ET/59B

ACLS beş yaş çocuk eğitim mankeni ileri yaşam desteği eğitimi ve genel hemşirelik bakım uygulamalarının gereksinimleri düşünülerek dizayn edilmiştir. Manken anatomik yapıya uygun olacak şekilde özel plastikten üretilmiştir. Derisi yumuşak ve elastiktir. ET/59A ile aynı özellikleri sahiptir sadece bu mankende tansiyon uygulaması yoktur. Uygulamaların birçok kez tekrarlanabilmesine olanak sağlayacak şekilde dayanıklı bir yapıya sahiptir.

0,00
KDV Dahil
inTheStock
 • Özel Plastik Özel Plastik

 Boyutlar:

Boy: 116 cm En: 36 cm   Yükseklik: 18 cm   Ağırlık: 9 kg

 Özellikler:

 1. Pupil gözlemleme yapılabilir; biri normalken diğeri midriyazis durumundadır.
 2. Nabız simülasyon eğitimi verilebilir; sağ radyal arter, sağ brakiyal arter ve sağ femoral arterler mevcuttur.
 3. Havayolu yönetimi: Ağız boşluğu, dil, glotis, trakea, larinks, farinks, özofagus gibi yapıları gerçekçi bir şekilde simüle eder. Oral ve nazal trakeal entübasyon, balgam emme ve oksijen inhalasyonu eğitimleri verilebilir. Baş boyun pozisyonu verilmesi mümkündür. Trakeostomi bakımı yapılabilir.
 4. CPR operasyon eğitimi: Manken birden çok ventilasyon modunu destekler. Elektronik kontrol cihazı aracılığıyla yapılan suni solunum hacmi ve kalp kompresyon bası derinliği renkli ışıklar aracılığıyla takip edilebilir. Eğitim ve değerlendirme modu mevcuttur. CPR kontrol cihazı şarj edilebilir.
 5. Kardiyopulmoner oskültasyon eğitimi verilebilir. 77 çeşit normal ve anormal kalp sesi, 31 çeşit solunum sesi, 28 çeşit akciğer ses karşılaştırması, 4 çeşit damar sesleri ve 5 çeşit bağırsak sesi mevcuttur.
 6. Defibrilasyon ve pacemaking: Simülatif kardiyak defibrilasyon ve pacemaking eğitimi yapılabilir, ayrıca gerçek kardiyak defibrilasyon pacemaker ile gerçek defibrilasyon ve pacemaking uygulanabilir (kullanıcı tarafından temin edilmelidir).
 7. EKG izleme: EKG izleme simülasyonu eğitimi yapılabilir. Ayrıca kullanıcı tarafından sağlanan gerçek EKG monitörü ile gerçek EKG izlenimi yapılabilir. 20 çeşit EKG ritmi mevcuttur.
 8. Manken, simülatif ve gerçek AED cihazları ile kullanılabilir. Ritim şok gerektirdiğinde şok uygulanıp mevcut ritimden istenilen ritme dönüştürülebilir.
 9. Ağız ve burundan besleme tüpü yerleştirilebilir (CPR fonksiyonlarına zarar verilmemesi için sıvı uygulama yapılamaz)
 10. Gastrolavaj: gastrik tüp yerleştirilebilir. (CPR fonksiyonlarına zarar verilmemesi için sıvı uygulama yapılamaz)
 11. Venöz ponksiyonu, enjeksiyon, transfüzyon ve kan alma eğitimine elverişlidir. Sağ kol sefalik ve bazilik ven, sağ el dorsal ven, sağ bacak femoral ven kullanılır.
 12. Çift taraflı vastus lateralis (uyluk kası) ve deltoid kasa IM (kas içi) enjeksiyon yapılabilir.
 13. Kemik içi ponksiyonu: Sağ bacakta tibia kemik modülü mevcut olup ponksiyon yapılabilir. İntraosseöz girişim eğitimine simüle kan uygulaması ile gerçeklik kazandırılabilir.
 14. Ostomi (kolostomi, ileostomi) ağızı mevcuttur ve bakım pratikleri yapılabilir.
 15. Manken erkek ve kız genital organlarına sahiptir. Üretral kateter uygulamaları sıvı kullanılarak yapılabilir.
 16. Lavman (enema) eğitimi sıvı kullanılarak verilebilir.
 17. Mankenin dirsek, omuz, kalça ve diz eklemleri hareketlidir.
 18. Göğüs organları; kalp ve akciğer mevcuttur.
 19. Karın boşluğu organlarından bağırsak ve mesane yapıları mevcuttur.
 20. Mankenin göz kapakları ayaktayken açık, yatarken kapalı konumdadır.
Karşılaştırma Listesine Eklendi
Karşılaştırma Listesinden Çıkarıldı